BLOG

31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

To już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Plomby zabezpieczające od KDS Print wspomogą pracę tysięcy wolontariuszy. Przepełnia nas ogromna radość i duma, że kolejny rok możemy wspierać WOŚP!

ART OF PACKAGING 2022

Nasza etykieta wygrała w kategorii „opakowanie flekso” w 16. edycji Konkursu ART OF PACKAGING. Jesteśmy dumni z tego, że nasza realizacja zdobyła uznanie Jury i spośród ponad pół tysiąca nadesłanych wzorów w kategorii OPAKOWANIE FLEKSO została jej zwyciężczynią!

Jakość ma znaczenie!

Warto zadbać o to, aby pliki do naszych prac miały odpowiednio dobrany rodzaj graficzny (wektorowy lub rastrowy). Nie chodzi o to, który jest lepszy, ale o to w jakim środowisku ich użyć, czyli dostosować do projektu.

30. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

To już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Plomby zabezpieczające od KDS Print wspomogą pracę tysięcy wolontariuszy. Przepełnia nas ogromna radość i duma, że kolejny rok możemy wspierać WOŚP!

Odnowienie certyfikatu ISO 9001:2015

W trosce o naszych Klientów, największą wagę przykładamy do jakości świadczonych usług. Co za tym idzie, nasze produkty są poddawane ciągłej kontroli jakości i spełniają polskie normy bezpieczeństwa.

Etykieta + ulotka = booklet

Etykiety wielowarstwowe to ważny element rynku etykietowego. Małe przedmioty, dużo treści i wymagania dotyczące projektowania wymagają czasem zwielokrotnienia powierzchni pojedynczej etykiety. Dziś chcemy przedstawić booklet.

Spotkajmy się

Mimo tego, że czujemy się pewniej i bezpieczniej, to niektóre z przyzwyczajeń (ba, z konieczności!) z czasu pandemii pozostają wciąż chętnie wykorzystywane. Między innymi są to spotkania online.

Wszyscy jesteśmy słoikami

W ostatnim roku branże gastronomiczna i hotelarska miały naprawdę trudno. Restauracje radziły sobie w przeróżny sposób, chyba nie znajdziemy nikogo, kto w tym czasie nie skorzystał z usług swoich ulubionych miejsc.

Niewidoczne zabezpieczenie

Nie da się ukryć, że bywają takie realizacje, które powinny zostać niepowtarzalne. Nie tylko dzięki wyjątkowym grafikom ale także poprzez swoją rolę. Niepowtarzalne, niepodrabialne!

SEZON OGRODNICZY

Za oknami śnieg albo zimowa chlapa. Wbrew pozorom jest to czas gdy część z nas już myśli o sezonie ogrodniczym. My również jesteśmy gotowi na intensywniejsze prace związane z całym ogrodniczym asortymentem. Warto zadbać o jak najlepsze oznakowanie roślin, produktów i narzędzi.

GRAMY W WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Drukarnia etykiet KDS PRINT już kolejny rok gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie na skarbonkach WOŚP znalazły się etykiety plomby wzmacniające ich konstrukcję i zabezpieczające przed otwarciem. Etykiety plomby wykonane są ze specjalnego materiału, który po oderwaniu ulega zniszczeniu i pozostawia na powierzchni widoczny ślad. Dla tysięcy wolontariuszy...

SUPERMOC PERSONALIZACJI ETYKIET!

Personalizację umożliwia druk cyfrowy. Nie ma tu kosztów tradycyjnej przygotowalni fotopolimerów czy płyt. Toner przenoszony jest na materiał dzięki ładunkom elektrycznym, dlatego każda etykieta w cyfrowym montażu może być inna, co w rezultacie pozwala oszczędzić na materiałach i czasie. Personalizacja otwiera zupełnie nowe możliwości w świecie etykiet i opakowań - sky is the limit! Jak to robimy? Załóżmy, że masz projekt i chcesz...

BIAŁO-CZERWONY…ALE JAKI CZERWONY?

Każdego roku w listopadzie, wszyscy mówimy o rocznicy niepodległości, marszałku, manifestujemy przywiązanie, wywieszamy flagi. Każdy wie jakie są barwy Polski, prawda? Biel i czerwień. Ale jaka czerwień, jak ją opisać? Krótko skupimy się na kwestiach formalnych i praktycznych, ponieważ barwy narodowe to także kwestia odpowiedniej hierarchii i zasad. Zauważyliście, że niemal wszystkie flagi...

DOBRYCH ŚWIĄT

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, pogody ducha, czasu wypełnionego ciepłem i spokojem. Na nowy rok 2021 optymizmu i energii w realizacji ciekawych pomysłów.

DZIEŃ RYBY

Z okazji Dnia Ryby w tym ważnym, bo przedświątecznym czasie warto zwrócić uwagę w sklepach czy żywe ryby nie cierpią (czy nie są stłoczone, poranione, pakowane żywe do worków foliowych bez wody). Zachęcamy również do zastanowienia się przy półkach i lodówkach skąd pochodzą wybierane przez Was produkty, jaki wpływ na środowisko ma sposób połowu czy hodowli. Pomogą w tym specjalne oznaczenia na etykietach...

IDENTYFIKATORY Z DRUKARNI KDS

Z przyjemnością przedstawiamy Wam identyfikatory na piękny jubileusz 25-lecia istnienia Wydawnictwa i miesięcznika „Świat Druku”, który świętujemy dziś w Łodzi w Teatrze im. Stefana Jaracza podczas dedykowanej konferencji „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”. Identyfikatory powstały w naszym studiu. Projekt jest wariacją na temat dostarczonych materiałów od organizatorów i ściśle z nimi koresponduje. Strzeliste trójkąty...

1000 WZORÓW – JEDNA ETYKIETA?

W nieprzebranej gamie produktów dostępnych na wyciągnięcie ręki są takie, które szczególnie przyciągają wzrok. Wyróżnia je przede wszystkim dobra etykieta, bo to właśnie ona najczęściej opowiada o Twoim produkcie najskuteczniej. Dobra etykieta, to taka, która spowoduje, że właśnie Twój produkt znajdzie się w koszyku kupującego. A co powiecie na naprawdę wyjątkową etykietę? Taką, której nie ma nikt inny?

ASY Z RĘKAWA

Etykiety shrink sleeve, czyli rękawy termokurczliwe to rozwiązanie zdobywające coraz większą popularność. Doskonale dopasowują się do kształtu produktów oraz pozwalają na efektywne wykorzystanie całej powierzchni opakowania w celach marketingowych. Ale to nie jedyne ich zalety.

ETYKIETY OPOWIADAJĄ HISTORIĘ

W winnicach hiszpańskiego miasteczka Toro powstaje wino Matsu. Jego trzy odmiany znalazły wyjątkowe odzwierciedlenie w etykietach prezentujących przedstawicieli trzech pokoleń. Pierwsze wino opatrzone wizerunkiem syna ma świeży intensywny smak. Druga odmiana – o dojrzałym i jednocześnie subtelnym smaku – ozdobiona jest portretem ojca. Trzecia zawiera oblicze dziadka – metaforę wieloletniego długo dojrzewającego trunku...

GDZIE ZNIKNĘŁA ETYKIETA?

Etykiety samoprzylepne ultra clear są wyjątkowe, ponieważ dają wrażenie braku etykiety. Doskonale sprawdzają się w branży kosmetycznej, spożywczej oraz na artykułach chemii gospodarczej. Wszędzie tam, gdzie ważna jest ekspozycja produktów oraz uwydatnienie ich struktury czy koloru. Efekt no label look nadaje opakowaniom elegancki luksusowy wygląd. Z tego powodu po etykiety transparentne sięgają często producenci marek z segmentu prestiż.

NOWE PIWO, NOWA ETYKIETA

Etykiety na piwa rzemieślnicze to nasza specjalność! Browar Profesja i Browar Karuzela stworzyły nowy wyjątkowy smak, a my drukujemy nową wyjątkową etykietę. Karuzelarz to kolejny bohater szerokiej kolekcji. Już wkrótce na sklepowych półkach!

Facebook 👍